Fülbemászó dallamú szonátákkal fogadták a zenekedvelő szatmáriakat a csütörtök esti koncert fellépői, az Universitas Trio tagjai, akik nem első alkalommal mutatkoztak be Szatmárnémetiben.
Fátyol Rudolf, a szatmári filharmónia vezetője, Duffek Mihály zongoraművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának rektora és Molnár Zsolt csellóművész, szintén a debreceni egyetem rektora újabb zenei és szellemi csemegében részesítették a hangversenyen résztvevőket.
A koncert első felében felcsendült Mozart egyik zongoraszonátája, majd Beethoven hegedűre és zongorára írt Tavaszi szonátáját adták elő a művészek. Ezeket Brahms darabok követték: elhangzott a német zeneszerző csellőre és zongorára írt szonátája, valamint a hegedűre és zongorára szerzett scherzója.
Duffek Mihály tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte Zempléni Kornél zongoraművész osztályában. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának dékánja és a zongora tanszék vezetője. A hazai és a nemzetközi hangversenyélet szereplője szólistaként, kamaraművészként. Rendszeresen tart mesterkurzusokat Magyarországon és külföldön, számos zongoraverseny zsűrijének tagja.
Molnár Zsolt csellóművész, a debreceni kamarazene-képzés köztudottan lelkes és sikeres apostola. Tanulmányait Debrecenben kezdi, majd a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián tanul tovább. Közben továbbképzéseken vesz részt Moszkvában és Luzernben. Több évig aktív tagja volt a „Phoenix" kamarazenekarnak, 2011-től pedig a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara dékánjának nevezik ki.
Dr. Fátyol Rudolfot, az erdélyi magyar hegedűművészt sokak számára nem kell bemutatni, hiszen évek óta a szatmári filharmónia vezetője. A hegedűművész több külföldi mesterkurzus előadója, 2011-ben a Román Kulturális Érdemrend Lovagkeresztjének tulajdonosa lett.
A trió 2009-ben alakult a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának professzorai együttműködésével, a zenészek azóta Európa számos országában adtak koncertet.